خانه / در رسانه‌ها / کاهش چشمگیر ذخایر سد اکباتان همدان

 معاون نظارت و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه ذخایر سد اکباتان به طرز چشمگیری کاهش یافته است گفت: نگران مصرف آب در ایام خانه تکانی عید نوروز هستیم.

حمیدرضا نیکداد با بیان اینکه امسال وضعیت منابع و ذخایر آب ما خوب نیست اظهار داشت: مردم باید در مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مایع حیات به ما کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر تفاوت محسوسی در مصرف آب مشاهده نشده است گفت: معمولا از نیمه دوم اسفندماه شست‌و‌شو و خانه تکانی ایام نوروز اوج می‌گیرد.

کاهش 8 برابری سد ذخایر سد اکباتان

معاون نظارت و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تاکید بر اینکه ذخایر سد اکباتان در مدت مشابه پارسال، 17 میلیون متر مکعب بوده است افزود: متاسفانه اکنون ذخایر سد اکباتان فقط 2 میلیون و 100 هزار مکعب است.

نیکداد با بیان اینکه در سال گذشته ذخایر سد اکباتان 8 برابر موقعیت کنونی بوده است بیان کرد: مردم باید بیش از پیش در مدیریت مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آن تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه گشت‌های بازرسی ما از چند روز گذشته فعال شده است گفت: اکیپ‌هایی که برای نگهداری شبکه تردد می‌کنند، به مشترکینی که مدیریت مصرف را رعایت نمی‌کنند تذکر می‌دهند و در صورت تکرار انشعابات آن‌ها قطع و جریمه می‌شوند.

معاون نظارت و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تاکید بر اینکه مدیریت مصرف نیازمند همکاری شهروندان به ویژه در ایام پایانی سال است گفت: همشریان و هم استانی‌های عزیز ضمن مصرف هوشمندانه، به کاهش معضلات کمبود آب در این ایام و همچنین در تابستان پیش رو کمک کنند.

نیکداد با بیان اینکه در ایام پایانی سال مصرف آب مشترکین خانگی افزایش می‌یابد، تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم به جای شست‌وشوی فرش و خودرو در منزل به موسسات قالیشویی و کارواش مراجعه کرده و شیرآلات منزل خود را نیز به لوازم کاهنده مصرف نظیر پرلاتور و سردوش‌های کاهنده مجهز کنند.
منبع: تسنیم