خانه / در رسانه‌ها / وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان

هواشناسی سیستان و بلوچستان از افزایش ارتفاع موج در دریای عمان از بعدازظهر پنجشنبه هفته جاری بر اثر وزش باد خبر داد.

محسن حیدری  در زاهدان با اشاره به صدورهشدار سطح نارنجی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در پی ورود و فعالیت یک سامانه جوی به استان، از فردا در شمال و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد شدید خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: فعالیت این سامانه جوی تا صبح روز یکشنبه 29 اسفندماه ادامه دارد که در پی آن افزایش ارتفاع موج در دریای عمان از بعد از ظهر پنجشنبه هفته جاری پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: همچنین فعالیت این سامانه موجب اختلال در فعالیت‌های دریایی و کاهش دید در مناطق ساحلی خواهد شد که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی می‌تواند به غرق شدن شناورهای سبک و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی منجر شود؛ همچنین شنا در سواحل جنوب استان در روزهای پیش رو با خطر جانی همراه است.

حیدری خاطرنشان کرد: وزش باد شدید طی دو روز آینده مناطق مرکزی، روز جمعه مرکز و شرق استان و روز شنبه هفته آتی نقاط شرقی را درگیر خواهد کرد و احتمال آسیب به بناهایی که استقامت کمتری دارند وجود دارد. از اواخر وقت پنجشنبه تا اوایل صبح شنبه وزش باد شدید در مناطق شمالی و مرکزی استان می‌تواند دمای هوا را تا 15 درجه سانتی‌گراد کاهش دهد و کاهش کیفیت هوا را نیز رقم بزند.

منبع: تسنیم