خانه / در رسانه‌ها / هوای سرد سیستان و بلوچستان را دربرخواهد گرفت

رییس گروه پیش‌بینی و پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره‌کل گفت: توده‌ی هوای سرد ناپایدار جوی طی هفته جاری در این استان نفوذ خواهد داشت.

علی ملاشاهی: وزش باد شدید و گرد و خاک در نوار شرقی و غرب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق، بارش برف در ارتفاعات تفتان و تگرگ در ارتفاعات جنوبی، کاهش دمای پنج تا هفت درجه‌ای در نیمه شمالی و ۲ تا چهار درجه‌ای در نیمه جنوبی استان از جمله پدیده‌های غالب این سامانه جدید است.

وی با اشاره به فعالیت این سامانه جوی؛ نفوذ توده‌ی هوای ناپایدار در سیستان و بلوچستان از روز یکشنبه ۲۴ بهمن آغاز و تا روز دوشنبه نیز ادامه خواهد داشت تاکید کرد: با توجه به ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته جاری و لغو سفرهای غیرضروری الزامی است.

رییس گروه پیش‌بینی و پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در روزهای مذکور احتمال خسارت به سازه و پوشش گلخانه‌ها و محصولات کشاورزی و سالن‌های پرورش دام و طیور و مرغداری‌ها وجود دارد.
وی تاکید کرد: با توجه به بررسی نقشه‌های پیش‌یابی، وقوع روان آب در برخی از نقاط نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست.

منبع:ایرنا