خانه / در رسانه‌ها / هواشناسی: ورود سامانه بارشی جدید از سمت غرب

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا خبر داد و کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور را پیش بینی کرد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز 14 اسفند 1400 در برخی مناطق استان‌های کرمان،‌فارس، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بارش باران،‌ گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و بارش برف در مناطق مرتفع پیش‌بینی شده است.

اوایل وقت فردا یکشنبه 15 اسفند در خراسان رضوی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده و از بعدازظهر سامانه بارشی جدیدی وارد کشور شده و در مناطق غرب، شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز غربی بارش برف و باران و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده،‌ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران،‌ سمنان،‌ سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور را در برمی‌گیرد. سه‌شنبه در مناطق شمال شرق و ارتفاعات البرز ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی شده است.

 

کاهش دما در سواحل دریای خزر

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از بعدازظهر چهارشنبه مجددا با ورود سامانه بارشی، بارش‌ها در مناطق غربی آغاز می‌شود و به‌تدریج مناطق غرب،‌ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات غربی البرز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از امروز طی امروز و فردا در مناطق جنوب شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از امروز تا دوشنبه برای سواحل دریای خزر کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه افزایش 6 تا 8 درجه‌ای دما برای این مناطق پیش بینی شده است.

امروز در سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و در روز دوشنبه در غرب و جنوب غرب، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید را شاهد خواهیم بود که در برخی مناطق سبب گرد و خاک خواهد شد.

کاهش دما در مناطق شمالی و آب‌های خلیج فارس و دریای خزر نیز امروز و روز دوشنبه مواج و متلاطم خواهند بود.

منبع: تسنیم