خانه / در رسانه‌ها / هواشناسی: سامانه بارشی شنبه وارد کشور می‌شود

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی شنبه هفته آینده از تداوم بارش برف و باران در برخی استان‌های طی امروز و فردا خبر داد.

 بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر،‌اردبیل بار برف و وباران، در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان،‌ قزوین، البرز،‌ تهران،‌ شمال استان‌های همدان و مرکزی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است.

فردا پنجشنبه 28 بهمن 1400 در سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های گیلان، زنجان،‌ قزوین، البرز و تهران بارش برف،‌باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. روز جمعه در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه آینده با ورود سامانه بارشی ابتدا در مناطق شمال غرب و غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی بارندگی آغاز می‌شود. روز یکشنبه با تقویت و نفوذ بیشتر این سامانه در نیمه غربی کشور،‌دامنه‌های جنوبی البرز،‌سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز کشور بارندگی و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

فردا و روز جمعه ارتفاع امواج در خلیج‌فارس و تنگه هرمز افزایش می‌یابد.

توصیه هواشناسی: پرهیز از سفرهای غیر ضروری، تجهیز خودروها به لوازم زمستانی از جمله زنجیر چرخ، مه شکن و سوخت کافی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی برای عملیات برف روبی.

منبع: تسنیم