خانه / در رسانه‌ها / هشدار نارنجی برای هوای یزد

 صدور اطلاعیه سطح نارنجی نسبت به خسارات ناشی از وزش باد شدید و گرد و غبار در استان یزد هشدار داد.

براساس اعلام هواشناسی استان یزد از صبح تا عصر امروز شنبه 21 اسفندماه، سراسر مناطق استان تحت مخاطره وزش باد شدید و گرد و خاک و بعضاً طوفان گرد و خاک خواهد بود.

اختلال در ترددهای جاده‌ای و آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها در شهرهای اردکان، میبد، ابرکوه، اشکذر، بافق و بهاباد، تفت، مروست، مهریز، هرات و یزد به دنبال وقوع این پدیده قطعی است لذا پرهیز از ترددهای جاده ای و شهری به ویژه در محور یزد – اردکان، استحکام سازه‌های موقت و اجتناب از صعود به ارتفاعات توصیه شده است.

یادآور می‌شود؛ هشدار سطح نارنجی هواشناسی به منزله اقدام ضروری و احتمال خسارت گسترده زیاد است.

برای روز شنبه21 اسفند ماه برای نیمه جنوبی خراسان رضوی، نوار شمالی یزد، گیلان برف، باران، رعدوبرق، احتمال تگرگ و وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

همچین این سامانه در روز یکشنبه 22 اسفند ماه برای مناطق خراسان رضوی، شرق لرستان، غرب گیلان به صورت بارش برف، بارش باران، رعدوبرق، تگرگ فعال می‌باشد.

هواشناسی یزد

در روز دوشنبه 23 اسفند ماه برای نواحی گیلان، مازندران، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان هم بارش برف، بارش باران، رعدوبرق، تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

توصیه هواشناسی: احتیاط در سفرهای برون شهری، پرهیز از توقف در کنار رودخانه ها، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده های کوهستانی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و احتیاط در جابجایی عشایر کوچ‌رو.

منبع: ایسنا