خانه / در رسانه‌ها / هشدار سازمان هواشناسی برای ۱۱ استان

سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی، نسبت به وقوع کولاک برف، ریزش بهمن، انسداد راه‌های روستایی و آب‌گرفتگی معابر در ۱۱ استان هشدار داد.

 بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های کرمان، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب استان‌های یزد و اصفهان بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات زاگرس جنوبی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

فردا دوشنبه در بخش‌هایی از جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش پراکنده انتظار می‌رود و به‌تدریج سامانه بارشی از جنوب شرق کشور خارج می‌شود. از اواخر وقت امروز و طی فردا در سواحل دریای خزر بارش باران و در بخش‌هایی از اردبیل، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی بارش پراکنده باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از روز سه‌شنبه با گذر متناوب امواج تراز میانی جو در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال غرب و چهارشنبه در نوار شمالی کشور و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز باران برف و باران پیش‌بینی شده است.

پنجشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های مرکزی، قم، همدان و شمال اصفهان بارش‌های پراکنده روی می‌دهد. امروز در مناطق جنوب شرقی کشور کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما و روز دوشنبه در سواحل دریای خزر، اردبیل و خراسان شمالی کاهش 6 تا 8 درجه‌ای دما پیش‌بینی شده است.

امروز و فردا دریای خزر، خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و چهارشنبه و پنجشنبه نیمه شرقی خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

توصیه سازمان هواشناسی: پرهیز از سفرهای غیرضروری، تجهیز خودروها به لوازم زمستانی از جمله زنجیر چرخ، مه شکن و سوخت کافی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، اجتناب از جابجایی عشایر کوچ‌رو و آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی برای عملیات برف‌روبی.

منبع:تسنیم