خانه / در رسانه‌ها / مراسم تجلیل از معلولین توانمند چابهار

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه سواحل مکران سیستان و بلوچستان صبح روز شنبه ۱۳ آذر ماه به مناسبت روز جهانی معلولین، مراسم تقدیر از معلولین توانمند چابهار با حضور جمعی از مسئولین و نخبگان شهرستان برگزار شد.

روز جهانی معلولین چه روزی است؟

 روز جهانی معلولین سوم دسامبر هر سال برابر با ۱۲ آذر ماه است. هدف از نام‌گذاری روز جهانی معلولین افزایش آگاهی عمومی، درک و پذیرش افراد دارای معلولیت و تجلیل از دستاوردها و مشارکت‌های آن‌ها است. هر سال سازمان ملل موضوعی را برای مضمون روز جهانی معلولین اعلام می کند. اعلام شعار و موضوع سالانه می‌تواند یک تمرکز اساسی در مورد چگونگی تلاش جامعه برای از بین بردن موانع جسمی، تکنولوژیکی و نگرشی برای افراد معلول در فراهم کند، در سال ۱۹۹۹ از سوی سازمان ملل  شعاری با مضمون “امکان دسترسی برای همه در هزاره جدید” برگزیده شد.

در ابتدا خانم دکتر سیما رئیسی مدیر موسسه خیریه آوای روشنایی چابهار ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین با اشاره به جمله معروف خواستن توانستن است، عنوان داشت: باید به معلولین فرصت داده شود و توانایی‌های ایشان را باور داشته باشیم.

حمایت از معلولین چابهار

در این مراسم حسن خادم مدیر کمیته های تخصصی ستاد توسعه سواحل مکران ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین تصریح کرد: معلولیت به هیچ عنوان محدودیت نبوده و بسیاری از معلولین دستاوردهای بسیار قوی در زمینه های علمی، فرهنگی و هنری دارند. وی ادامه داد: دولت موظف است حداقل امکانات رفاهی برای این قشر خاص از جامعه را فراهم و آیین نامه حمایت حقوق از معلولان رعایت شود‌.
در ادامه تعدادی از معلولین دکلمه و سرود اجرا کردند و در پایان از معلولین توانمند چابهار با اهدای جوائز تقدیر بعمل آمد.
لازم به ذکر است مجموعه آب شیرین کن مکران پارس منطقه آزاد چابهار حامی این برنامه بود.

منبع: روابط عمومی ستاد توسعه سواحل مکران سیستان و بلوچستان