خانه / در رسانه‌ها / طغیان رودخانه‌ های اهواز

بر‌ اثر بارندگی‌‌های شدید در اندیکا‌، رودخانه فصلی دره‌شیرون در ‌شهرستان اندیکا طغیان کرد که این طغیان رودخانه ‌موجب مسدود شدن راه چند روستا در شهرستان اندیکا و مسیر ارتباطی این مناطق روستایی شده است.

 بر‌اثر بارندگی‌‌های شدید روز گذشته در اندیکا‌، رودخانه فصلی دره‌شیرون در ‌شهرستان اندیکا طغیان کرد که این طغیان رودخانه ‌موجب مسدود شدن راه چند روستا در شهرستان اندیکا و مسیر ارتباطی این مناطق روستایی شده است، اما به علت نبود پل بر روی رودخانه دره شیرون با وقوع بارندگی شدید و سیلاب راه‌های ارتباطی روستاهای مسیر رودخانه قطع می‌شود.

تلاش برای بازگشایی مسیر روستاهای مسدودشده در دزفول و اندیکا‌

مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان ‌گفت: بر اثر بارندگی‌های شدید در شهرستان دزفول مسیر چند روستا در بخش سردشت دزفول مسدود که تا عصر امروز بازگشایی خواهند شد.

شهاب صدیقی افزود: همچنین بارندگی‌های شدید موجب مسدود شدن چند روستا در مسیر شط شیمبار شده است که تا  شنبه (25 دی ماه 1400) نیز راه‌های ارتباطی این روستا‌ها بازگشایی می‌شود.

وی ادامه داد: ساخت یک پل در مسیر روستا‌های شط شیمبار در حال انجام است که با اتمام آن مشکل تردد این روستا‌ها به طور دائم حل خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان  با اشاره به بازگشایی محور امیدیه به دیلم، بیان کرد: به علت بارندگی شدید در کیلومتر 20 آزادراه خوزستان به لرستان از سمت لرستان  بر اثر بارندگی شدید از رانندگان خواست با احتیاط در جاده‌ها تردد کنند.

مسدود شدن مسیر چند روستای بخش سردشت دزفول بر اثر طغیان رودخانه

براثر بارندگی‌های شدید و طغیان رودخانه مسیر ارتباطی روستا‌های ماهوربرنجی سفلی، ماهوربرنجی علیا، میدان و عشایر مناطق بدان و شعیبیه در بخش بخش سردشت دزفول مسدود و قطع شد.بیش از هشت سال پیش ساخت پل ماهور برنجی برای تردد ساکنان این روستا‌ها آغاز شده بود که پس از چندین سال هنوز بلاتکلیف و نیمه تمام مانده است.

منبع: تسنیم