خانه / در رسانه‌ها / سامانه بارشی جدید جمعه وارد کشور می‌شود

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی جمعه آینده از بارش برف و باران طی ۲ روز آینده در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 2 روز آینده در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور ابرناکی،‌ بارش پراکنده و وزش باد روی می‌دهد. در سایر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است.

جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش‌ها در نوار غربی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران آغاز می‌شود.

شنبه هفته آینده علاوه بر مناطق یاد شده بارش به سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد. در این روز در نوار شرقی و مرکز کشور وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش در مناطق سردسیر و ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود. همچنین از امروز تا آخر هفته نیز در اکثر مناطق کشور افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران امروز ابری (33 درصد) است و سرعت وزش باد جنوب-جنوب شرقی 13 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

«کبری رفیعی» روز سه‌شنبه درباره وضعیت آب وهوای کشور افزود: امروز فعالیت سامانه بارشی در کشور به شکل پراکنده در شمال‌شرق و ارتفاعات البرز مرکزی تداوم دارد.

چهارشنبه و پنجشنبه ای آرام در سراسر کشور

وی گفت: امروز در مناطقی از شرق و جنوب کشور خیزش گردوخاک ادامه خواهد داشت و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی شده است.

رفیعی اعلام کرد: از روز جمعه سامانه بارشی جدید از سمت شمال‌غرب و غرب وارد کشور می‌شود و بارش‌های گسترده را در اغلب مناطق کشور داریم.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، از امروز تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما پیش‌بینی شده است.

وی بیان‌داشت: امروز علاوه بر خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز، دریای عمان نیز مواج و متلاطم می‌شود که فعالان دریایی باید نسبت به هشدارهای دریایی آگاهی داشته باشند.

منبع: تسنیم