خانه / در رسانه‌ها / سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه وارد کشور می شود

 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در پی ورود سامانه بارشی جدید از سمت غرب و جنوب غرب، از روز دوشنبه مجدد بارش‌ها در نیمی از کشور آغاز خواهد شد.

«فریبا گودرزی» روز شنبه درباره وضعیت آب و هوا به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ورود سامانه بارشی جدید به کشور، هوای سرد در اغلب مناطق کشور ماندگار باشد.

وی افزود: با ورود این سامانه، مجدد سرمای هوا تشدید خواهد شد و هوای سرد در غرب، جنوب غرب و شمال کشور تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه‌کرد: در پی ورود سامانه بارشی جدید، روز سه‌شنبه برای مناطقی از جمله خوزستان، شمال بوشهر، استان فارس، جزایر شمالی خلیج فارس، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز سه‌شنبه با تشدید بارش‌ها در مناطق ذکر شده، در استان‌های اصفهان، شمال بوشهر، فارس، ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، یزد، شمال کرمان، قم، سمنان، بخش‌هایی از استان تهران و به‌تدریج در خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز بارندگی روی می‌دهد.

وی ادامه‌داد: به علت ماندگاری هوای سرد و کاهش بارش‌ها، از امروز بازگشت آلودگی هوا را به شهرهای صنعتی خواهیم داشت.

وی خاطرنشان‌کرد: این سامانه امروز از سمت شرق از کشور خارج می‌شود، اما با ماندگاری هوای سرد در کشور تا ورود سامانه بارشی بعدی مواجه هستیم که لازم است کشاورزان به هشدارهای سازمان هواشناسی در این هفته توجه داشته باشند.

منبع: ایرنا