خانه / در رسانه‌ها / ذخیره 10 میلیون متر مکعبی آب سدهای استان بوشهر

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به ادامه بارش باران در استان گفت: بارش باران در یک هفته گذشته تاکنون ۱۰ میلیون مترمکعب آب به ظرفیت ذخیره آب سد استان بوشهر افزوده است. سامانه بارش پرقدرت باران این هفته به‌صورت رگبار و شدید فعالیت خود را در نقاط مختلف استان بوشهر آغاز کرده است.

هواشناسی پیش‌بینی کرده بارش‌ها تا اواسط هفته ادامه دارد و نسبت به جاری شدن سیلاب و آب گرفتگی و خسارت به مزارع و باغات و تأسیسات شهری و طوفانی شدن دریا هشدار داده است. با توجه به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیشترین بارش‌ها در شهرستان‌های جنوبی استان رقم خورده و تاکنون در شهرستان دیر 72 میلیمتر بارش باران ثبت شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به ورود سامانه پر بارش به استان اظهار داشت: تأسیسات آبی و مخازن، سدها و بندهای استان بوشهر آمادگی لازم برای ذخیره‌سازی روان آب‌ها دارند. بارش باران در یک هفته گذشته تاکنون 10 میلیون مترمکعب آب به ظرفیت ذخیره آب سدهای استان بوشهر افزوده است.

وی با اظهار امیدواری مبنی بر ذخیره‌سازی آب از سامانه پر بارش کنونی افزود: اکنون 60 درصد ظرفیت سدهای استان بوشهر خالی است که امید می‌رود در فصل زمستان میزان قابل توجهی از آب باران در سدها و بندها ذخیره شود.

محمدی میزان ذخیره آب در سدهای استان بوشهر از جمله سد رئیسعلی دلواری را 300 میلیون مترمکعب دانست و بیان کرد: سال گذشته 260 میلیون مترمکعب آب باران در سدهای استان ذخیره شد و امسال تاکنون این میزان 15 میلیون مترمکعب بوده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر از کاهش 55 درصدی بارش باران در سال جاری نسبت به سال قبل خبر داد و خاطر نشان کرد: با استقرار سامانه پر بارش این هفته امید می‌رود حجم قابل توجهی سرازیر سدها شود.

منبع: تسنیم