خانه / در رسانه‌ها / دریای قشم طوفانی می‌شود

 رییس هواشناسی قشم گفت: روز دوشنبه به ویژه از غروب تا آخر شب در تمام مناطق دریایی این شهرستان تند باد شدید شمال غربی- جنوب غربی پیش بینی میشود که سبب طوفانی شدن دریا خواهد شد.

محمد کاملی دیرستانی روز دوشنبه افزود: بر اساس پیشبینی‌ها سرعت باد در دریا به ۳۰ نات و طول موج به هفت پا خواهد رسید.

وی ادامه داد: همچنین آسمان قشم  افزایش ابر خواهد داشت اما شرایط بارشی خاصی پیشبینی نمی‌شود و ممکن است باران نم نم به صورت نقطه‌ای رخ دهد.

رییس هواشناسی قشم تصریح کرد: با توجه به نامساعد بودن شرایط تردد، توصیه اکید می‌شود از هرگونه تردد با شناورهای سبک و قایق های تفریحی خودداری شود

وی افزود: همچنین احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی دور از انتظار نخواهد بود که باید  تمهیدات لازم در کلیه بنادر شهرستان صورت پذیرد.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

این شهرستان شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: ایرنا