خانه / در رسانه‌ها / بارش برف راه ارتباطی ۵۶ روستای کوهرنگ را مسدود کرد

 فرماندار شهرستان کوهرنگ از مسدود شدن راه ارتباطی ۵۶ روستای کوهرنگ به دلیل بارش برف خبر داد.

 هم‌اکنون شاهد مه غلیظ در شهرستان هستیم و ارتفاع برف در شهر چلگرد به 50سانتی‌متر و در گردنه‌ها به بیش از یک متر رسیده است.

فرماندار کوهرنگ با اشاره به اینکه راه‌های اصلی شهرستان باز است اما تردد به سختی و با زنجیر چرخ انجام می‌شود، گفت: با کمک راهداری وحمل ونقل جاده ای، جمعیت هلال احمر و پلیس به بیش از دویست خودرو گرفتار در برف در گردنه چری، شاه‌منصوری، تاراز ودیگر مسیرها کمک‌رسانی شد.

وی با بیان اینکه بارش برف موجب مسدود شدن جاده‌های ارتباطی 56روستا شده است، عنوان کرد: 15روستا در بازفت، 34 روستا دربخش دو آب‌صمصامی و 7 روستا در دهستان بیرگان راه ارتباطی‌شان مسدود شده است.

فرماندار کوهرنگ در پایان با اشاره به قطعی برق بخش دوآب صمصامی، خاطرنشان کرد: بارش شدید برف موجب قطع برق در بخش دوآب صمصامی شد که در حال حاضر برق وصل شده است.

شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری است که مرکز آن، شهر چلگرد می باشد. شهرستان کوهرنگ به دلیل وجود زردکوه(دومین قله مرتفع زاگرس)، سرچشمه زاینده رود، کارون و دز می باشد. منطقه کوهرنگ از سردترین مناطق ایران است که به پایتخت برفی ایران شهرت دارد.

مرکزشهرستان یعنی شهر چلگرد، در ۸۵ کیلومتری شهرکرد واقع شده‌است. طبیعت بکر و دست نخورده منطقه به همراه جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر، سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان هدایت می‌کنند. فصل بهار: علاقه مندان به طبیعت از دشت لاله‌های واژگون کوهرنگ، فصل تابستان: علاقه مندان به اسکی تابستانه در قلل مرتفع و پوشیده از برف زردکوه بختیاری، فصل پاییز: علاقه مندان به کوچ و شیوه زیست‌بوم عشایر بختیاری است. در ضمن ۱۰ درصد از کل آبهای کشور از جمله سرچشمه سه رودخانه بزرگ و حیاتی یعنی زاینده رود، کارون و دز در این شهرستان و از قلل سر به فلک کشیده زردکوه بختیاری سر چشمه می‌گیرند.

منبع: تسنیم