خانه / در رسانه‌ها / افزایش شدت بارندگی و آب‌گرفتگی معابر در بندرعباس

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به امکان شدت گرفتن بارش‌ها و آب‌گرفتگی معابر در بندرعباس تا قبل از ظهر امروز، گفت: در حال برآورد خسارت‌های وارد شده به بخش کشاورزی و مسکونی در استان هستیم.

مهرداد حسن‌زاده، در آخرین وضعیت هرمزگان در سیل و بارندگی اخیر را تشریح کرد و افزود: تا این لحظه برق ۳ روستا و آب بیش از ۶۰ روستای سیل‌زده در استان قطع بوده و در ۱۰۰ روستا انسداد مسیر داریم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر راه‌های مواصلاتی اصلی در استان باز است و ۳ روستا در شهرستان میناب تخلیه اضطراری شده‌اند. همچنین حدود ۱۰۰ نفر از هم استانی‌های عزیز در رودان در اسکان اضطراری هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تصریح کرد: آب‌گرفتگی معابر عمومی شهرستان بندرعباس، هرمز، میناب و رودان را داشته‌ایم. خساراتی نیز به حوزه کشاورزی در میناب، رودان، بندرعباس و حاجی‌آباد وارد شده است که در حال برآورد خسارت در این روستاها هستیم.

حسن‌زاده عنوان کرد: قبل ظهر امروز (۲۸ دی‌ماه) در بندرعباس بارندگی خواهیم داشت و امکان آب‌گرفتگی معابر وجود دارد. در روزهای گذشته با آب‌گرفتگی در معابر عمومی و منازل مواجه بودیم و خساراتی نیز در این زمینه وارد شده که در حال برآورد خسارات وارده هستیم.

منبع: ایسنا