خانه / در رسانه‌ها / آماده باش شرایط جوی در قشم

فرماندار شهرستان قشم از آماده باش کامل نیروهای این ستاد برای مقابله با شرایط نارنجی جوی در این شهرستان خبر داد.

محمد محمد حسینی با اعلام این مطلب، اظهار داشت: شرایط قشم از امشب تا اواسط روز سه‌شنبه براساس گزارش اداره هواشناسی با بارش شدید باران، تندباد، رعد برق و صاعقه همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: تمامی نیروهای ستاد بحران شهرستان و دیگر دستگاه‌ها، نهادها و مردم باید در این شرایط سخت جوی، هماهنگ باشند تا با مدیریت صحیح، خسارات و آسیب‌های احتمالی را به کمترین میزان ممکن برسانیم.

رییس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران شهرستان قشم، تصریح کرد: به دلیل شرایط بحرانی هرگونه فعالیت دریانوردی و صید و صیادی تا رسیدن به شرایط مطمئن، ممنوع است.

وی از بخشداران، شهرداران، دهیاران و دیگر اعضای ستاد بحران شهرستان قشم خواست با اطمینان کامل از تجهیزات مورد نیاز که در اختیار دارند، هرچه سریع تر هشدارهای لازم را به جامعه هدف منتقل کنند.

محمدحسینی با تاکید بر ضرورت تخلیه خانه‌هایی که در روستاهای مختلف تاب بارش شدید باران را ندارند و منازل مسکونی زنان سرپرست خانوار، از دهیاران خواست با نظارت بر انجام این دستورالعمل، همکاری کامل برای جابجایی ساکنان چنین خانه‌هایی را انجام دهند.

او همچنین از رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی خواست هشدار شرایط جوی نارنجی و خطرات احتمالی آن را به اطلاع مردم برسانند.

فرماندار قشم همچنین از مردم شهرستان خواست با توجه به تندباد و صاعقه، خودرو خود را زیر درختان، تیرهای برق و ساختمان‌های نیمه کاره و ناایمن پارک نکنند.

منبع: تسنیم